Aktualności

Pracownicze Plany Kapitałowe – poznaj nowe obowiązki pracodawców

Tarnowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości mają przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. „Pracownicze Plany Kapitałowe – poznaj nowe obowiązki pracodawców”.
Szkolenie odbędzie się 29 października 2019 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne przy ul. Poznańskiej 115, w budynku C, sala 21 w Tarnowie Podgórnym.

Proponowane Państwu szkolenie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców, pracowników działów kadr, przedsiębiorców działających w różnych branżach, w zakresie uzyskania najistotniejszej, a przede wszystkim praktycznej wiedzy o zmieniających się przepisach.

Szkolenie dedykowane jest szczególnie dla: przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie gminy Tarnowo Podgórne; start-upów oraz mieszkańców gminy planujących otworzyć własny biznes. Ilość miejsc jest ograniczona,decyduje kolejność zgłoszeń.
Celem szkolenia jest omówienie nowej instytucji - Pracowniczych Planów Kapitałowych zarówno z punktu widzenia obowiązków pracodawcy, jak i uprawnień pracownika. Podczas szkolenia omówione zostaną podstawy prawne i praktyczne aspekty tworzenia i oszczędzania w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych, nowe obowiązki pracodawców w zakresie przygotowania i wdrożenia PPK i prowadzenia właściwej dokumentacji. W ramach szkolenia zostaną omówione również zasady dysponowania przez pracowników środkami zgromadzonymi w ramach PPK.

Uczestnicy szkolenia uzyskają wiedzę dotyczącą w szczególności założeń programu PPK, obowiązków dotyczących wdrożenia programu w przedsiębiorstwie, uprawnień przysługujących uczestnikom Pracowniczych Planów Kapitałowych, zasad rozporządzania zgromadzonymi środkami. Jest to szkolenie praktyczne, z dużą ilością wskazówek do codziennego stosowania.
W celu zapisania się na szkolenie, zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (www.pfp.com.pl). Rejestracja na szkolenie jest możliwa tylko za pośrednictwem formularza.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z p. Patrycją Pińkowską, tel.: (91) 312-92-22; e-mail: p.pinkowska@pfp.com.pl

Program szkolenia znajduje się z załączeniu.

;