Tereny inwestycyjne

Oferta inwestycyjna Gminy Tarnowo Podgórne składa się z 6 dużych terenów inwestycyjnych, na które łącznie składa się blisko 90 działek o łącznej powierzchni 240ha. Nasza oferta inwestycyjna dostępna jest zarówno w języku polskim  jak i angielskim. 

Zachęcamy do zapoznania się z oferta inwestycyjna naszej Gminy.


Ważniejsze informacje gospodarcze


    Tarnowo Podgórne jest jedną z 17 gmin położonych w powiecie poznańskim, w której na  101 km2 mieszka około 25 tys. mieszkańców. Posiada jeden z największych budżetów w województwie wielkopolskim. Podstawowym celem realizowanych przez Gminę inwestycji jest podwyższanie komfortu życia mieszkańców, głównie poprzez zaspokajanie wysokich wymagań i oczekiwań co do infrastruktury technicznej i społecznej. Jednym z obszarów wspierania przez gminę lokalnej przedsiębiorczości są działania skierowane na przestrzenne i infrastrukturalne przygotowanie terenów do zagospodarowania – dziś wszystkie tereny inwestycyjne posiadają dostęp do podstawowych mediów. W efekcie z roku na rok wzrasta liczba podmiotów gospodarczych, zarówno fabryk znanych koncernów, jak i mniejszych, lokalnych przedsiębiorstw. Obecnie na terenie Gminy Tarnowo Podgórne działa ponad 5 000 firm, które dają blisko 40 tysięcy miejsc pracy. To największy rynek pracy w otoczeniu Poznania (drugi w Wielkopolsce - po Poznaniu - rynek pracy dla dojeżdżających). Ponad 250 firm to podmioty z udziałem kapitału zagranicznego, które zainwestowały blisko 1 mld dolarów. Dotychczasowi inwestorzy reprezentują szeroką paletę branż, m.in. logistyczną, handlową, poligraficzną, motoryzacyjną, spożywczą. Natomiast wśród potencjalnych inwestorów chętnie widziani są przedstawiciele nowoczesnych, innowacyjnych technologii.


Szczegółowe informacje dot. aktualnej oferty inwestycyjnej Gminy Tarnowo Podgórne znajdziecie Państwo na podstronie "Duże inwestycje" oraz "Małe inwestycje". 

http://www.tcwp.pl/investing/list/duze


Z treścią klauzuli informacyjnej dot. przetwarzania danych osobowych w ramach współpracy w zakresie tworzenia, promocji i pośrednictwa w kontakcie z inwestorem, możecie się Państwo zapoznać w biurze TCWP. Klauzula dostępna jest także poniżej, w załączonym pliku PDF.  


;